bilgi@oturgit.com.tr
+0850 307 2306

HAYATIN YENİ GERÇEĞİ, 21. YÜZYILIN KARA VEBASI COVİD 19!

Bir sabah uyandık ve her şey bir anda değişti. İnsanlık, Covid 19 gerçeğiyle tanıştı. Bu yeni tehdit; günlük hayattan ekonomiye, spordan siyasete modern toplumun neredeyse tüm dinamiklerini yeniden yapılandırmayı zorunlu kıldı. Bildiğimiz dünya artık yok; her birimiz günlük hayatımızda birer servivorız, tabi sağlıklı kaldığımız sürece.

Günlük yaşam yeniden tanımlanıyor…

İş yerleri, okullar, hastaneler, AVM’ler, restoranlar, eğlence mekânları, toplu taşıma araçları vb evimizin dışında günümüzü geçirdiğimiz her yer artık adeta bir mayın tarlası. En yakınlarımızdan “-bir kişi uzatır mısın?” diyen, hiç tanımadığımız insanlara kadar; temas ettiğimiz herkes ne yazık ki bir tehdit. Bu yeni koşullarda; tedavi bulunana kadar elimizden gelen tek şey, kendimizi yapabildiğimiz kadar izole ederek riskleri azaltmak.

Alışma, sıradanlaştırma!

Aman dikkat! Zamanın her şeyin ilacı ama tedbirin düşmanı olduğunu unutmamız bir dönemden geçiyoruz. Çözüm süreci uzayan her sorun, sıradanlaşır ve doğal olarak tedbirleri esnetir. Bir yıl öncesine göre; Covid hakkında çok daha bilinçliyiz ama özgürlüğümüzden ve yaşam kalitemizden verdiğimiz tavizler, hepimizi ziyadesiyle yormuş durumda. Covid’le verdiğimiz savaşı körükleyen en büyük tehditlerden biri de bu yorgunluk. Şu günlerde maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarının; bir zorunluluk değil gereklilik olduğunu, asla unutmamız gerekiyor. Alışkanlıklarımızı, seçimlerimizi değişen gerçekliğimize uygun şekilde, yapılandırmak zorundayız. Oturgit’te tam olarak bu gerçeklerin ve zorunlulukların doğurduğu bir hizmet, önlem hatta gereklilik.

Ankara’ya özel Covid 19 önlemi, Oturgit!

Bir Ankara markası olan Oturgit; günlük olarak mesai okul vb sebeplerden, toplu taşıma kullanan kişiler için geliştirilmiştir. Kullanıcılarının seyahat kalitesini yükselten ve Covid riskini minimalize eden, özel servis hizmetidir.

Oturgit; kullanıcılarını belirledikleri noktadan alır ve yine belirledikleri noktalara bırakır. Onları evlerinden alır, iş ya da okullarına götürür ve aynı şekilde evlerine dönmelerini sağlar.

Oturgit’le içiniz daha rahat…

Her Oturgit aracının kullanıcıları bellidir. Zorunlu haller dışında (kullanıcının iş değişimi, hizmet kullanımını durdurması vb) değişiklik göstermez. Serviste, kişinin koltuğu kendine özeldir ve bir başkası kullanamaz. Temas kurulan insan sayısı azaltılır, kişiye özel bir alan oluşturulur. Böylece mesai yolculuklarında, kişin aldığı Covid 19 riski minimalize edilir. Ayrıca tüm Oturgit servis araçları; Covid’e karşı, günlük olarak profesyonel temizlikten geçer.

Covid 19’a karşı Oturgit’le riski azaltın, sağlığınızı koruyun! 

 

Covid’siz sağlıklı günler dileğiyle…

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website